X
تبلیغات
زولا

رابطه جنسی - دانستنیهای جنسی - روابط جنسی - رابطه زناشویی

آموزش مسائل جنسی و یادگیری آن‌ها لازمه‌ی یک رابطه جنسی و زناشویی سالم و موفق است ...

چه مدت طول می کشد تا باردار شوم؟

چه مدت طول می کشد تا باردار شویم؟ و تاثیر سن و سال بر میزان قدرت باروری چیست؟ آیا می توانیم زودتر باردار شویم؟هیچ کس نمی تواند به طور دقیق بگوید که چه مدت زمانی لازم است تا باردار شوید. اما ما می توانیم به شما بگوییم که معمولا چقدر طول می کشد تا زوجها صاحب فرزند شوند و اینکه چگونه می توانید به این کار سرعت ببخشید.


چه مدت طول می کشد تا باردار شوم؟

اکثریت زوجها در طول 3 ماه تلاش ، باردار می شوند. اگر سن شما زیاد باشد، عادات نامطلوب برای باروری (مانند سیگار کشیدن)، یا شرایطی داشته باشید که باعث اختلال در باروری شود، ممکن زمان باردار شدنتان طولانی تر شود.
  


در میان زوجهایی که برای بارداری تلاش می کنند:


  • 30 درصد در اولین دوره باردار می شوند (حدود 1 ماه)
  • 59 درصد درصد طول 3 دوره (حدود 3 ماه)
  • 80 درصد در طول 6 دوره باردار می شوند (حدود 6 ماه)
  • 85 درصد در طول 12 ماه دوره (حدود 1 سال)
  • 91 درصد در طول 36 دوره (حدود 3 سال)
  • 93 تا 95 درصد در طول 48 دوره (حدود 4 سال)
اگر شما حدود یک سال است که تلاش میکنید باردار شوید ولی موفق نشده اید، بهتر است که از یک متخصص باروری کمک بگیرید. اگر شما خودتان به تلاشتان ادامه دهید ممکن باردار شوید،  اما در صورتی که شما یک مشکل باروری اساسی دارید، بهترین کار کمک گرفتن است تا سالهای ارزشمند زندگی خود را هدر ندهید.


اگر شما 35 سال یا بیشتر دارید، حتی زمان با ارزشتر است و شما باید زودتر کمک بگیرید: اگر در طول 6 ماه باردار نشده اید، یک وقت ملاقات از یک متخصص بگیرید.


آیا من باردار هستم؟

تست ما را امتحان کنید تا بفهمید.


حدود 80 تا 90 درصد زوجها به طور طبیعی باردار می شوند. 10 درصد در نهایت مبتلا به ناباروری تشخیص داده می شوند. ( در صورتی که زوجها زمان کافی را برای باردار شدن تلاش کنند، حدود 93 تا 95 درصد باردار خواهند شد. برخی از زوجها به جای کمک گرفتن منتظر می مانند تا معلوم شود.)


تشخیص ناباروری ساده بعد از عدم موفقیت با تلاش یک ساله برای زنان زیر 35 و تلاش 6 ماهه برای زنان بالاتر از 35 سال داده می شود. برخی از زوجها که برایشان تشخیص ناباروری داده شده است، از کمکهای پزشکی استفاده می کنند و تعداد زیادی از آنها موفق به بارداری می شوند. بقیه معمولا به سمت گزینه های دیگر می روند، همچون اهدای اسپرم، رحم جایگزین یا آوردن فرزند خوانده.تاثیر سن و سال بر میزان قدرت باروری چیست؟

هر چه سنتان بیشتر شود، بیشتر طول می کشد تا باردار شوید. این موضوع در درجه اول به دلیل کاهش کیفیت تخمهای شما با افزایش سن می باشد.(بالاخره آنها از زمان تولدتان با شما بوده اند.) به این معنی که تعداد کمتری از آنها توانایی پیوستن با اسپرم و رشد دادن یه نوزاد سالم را دارند. جالب توجه است که قدرت باروری مردان تا 50 سالگی کاهش نمی یابد.


بعد از یک سال تلاش، در حدود 86 درصد از زنان در دهه 20 زندگی شان، با قدرت باروری سالم، باردار خواهند شد. این درصد برای زنان در دهه 30 زندگی به 63 درصد کاهش خواهد یافت و برای دهه 40 سالگی  به 36 درصد می رسد. در سن 45 سالگی نزدیک به صفر درصد از زنان توانایی بارداری به طور طبیعی را دارند.


 


آیا می توانم زودتر باردار شوم؟

 جواب این پرسش مثبت است. در ادامه مراحلی بیان شده که می تواند به سرعت دادن به شما در باردار شدن کمک کند.


اول، زمان تخمک گذاری خود را تشخیص دهید. شما تنها زمانی می توانید باردار شوید که تخمک گذاری می کنید (آزاد شدن یک تخمک از یک یا دو تخمدان). چند روش متفاوت برای کمک به شما در تشخیص زمان تخمک گذاریتان وجود دارد.


مرحله بعدی، برقراری رابطه جنسی در زمان تخمک گذاری است. بررسی ها نشان می دهد زوجهایی که برای مصادف شدن زمان نزدیکی با زمان تخمک گذاری برنامه ریزی می کنند زودتر باردار می شوند. ( بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی از دو یا سه روز قبل از تخمک گذاری تا آن روز می باشد.)


در یک مطالعه، نسبت باردار شدن زوجهای که نزدیکی زمان بندی شده با تخمک گذاری داشتند، بیشتر از زوجهایی بود که به طور معمولی تلاش برای بارداری می کنند.


  • 38 درصد بعد از یک دوره باردار می شدند.( بالاتر از 30 درصد در افراد معمولی)
  • 68 درصد بعد از 3 دوره باردار می شدند. ( بیشتر از 59 درصد)
  • 81 درصد بعد از 6 دوره باردار می شدند. (بیشتر از 80 درصد)
  • 92 درصد بعد از 12 دوره باردار می شدند. (بالاتر از 91 درصد)
مطالبی بیشتری در مورد اهمیت زمان بندی نزدیکی برای بارداری بخوانید. برای چک کردن دانسته هایتان از تست ما استفاده کنید.


در همین حال، بدنتان را برای باردار شدن آماده کنید. سلامت عمومی و تناسلی شما هر دو فاکتورهای مهم در قدرت باروری شما هستند، بنابراین در برنامه خود معاینه قبل و حین حاملگی با یک پزشک یا ماما را بگنجانید. سیگار کشیدن، داروهای مخدر، مصرف بیش از حد الکل و مقدار زیاد کافئین را کنار بگذارید. در مورد اینکه بدن شما به چه مواد مغزی برای بارداری نیاز دارد اطلاعات کسب کنید و مواد غذایی مناسب تهیه کنید. همچنین در مورد اینکه اضافه وزن یا کمبود وزن چگونه می تواند شانس بارداری شما را تحت تاثیر قرار دهد مطالعه کنید.


این مقاله توسط م.الیزبت فینو، متخصص غدد تناسلی در مرکز  باروری NYU  لانگون در شهر نیویورک بررسی و تایید شده است.

منبع:ninikadeh
تاریخ ارسال: شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 21:22 | نویسنده: مونا افشار | چاپ مطلب
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد